Přejít na obsah Přejít na hlavní menu

Valtické vinné trhy 2023

V pátek 14. dubna vyvrcholilo čtyřdenní hodnocení vín, které probíhalo ve valtickém Centru Excelence.

Letos bylo do této nejstarší vinařské soutěže s mezinárodní účastí v ČR přihlášeno 721 vín 110 vinařů a vinařských firem především z České republiky, Rakouska a Slovenska, ale také z Itálie, Španělska, Nového Zélandu, Chile, Austrálie, Argentiny či Jihoafrické republiky.

„Celkově má soutěž neuvěřitelnou více než stošedesátiletou tradici a stále se těší skutečně velké oblibě, kterou nepoznamenala ani pandemie. Oproti většině soutěží u nás je unikátní zejména tím, že hodnocená vína může prakticky vzápětí ochutnat také široká veřejnost a všichni milovníci vína. To navíc v krásných reprezentativních prostorách zámku ve Valticích, s perfektním technických zázemím pro několik tisícovek návštěvníků, skvělým doprovodným programem a báječnou přátelskou atmosférou. Tento skutečný vinařský svátek má i svou charitativní stránku. Proběhne zde dražba archivních šampionů a výtěžek půjde na dětské kardiocentrum v Praze. Tím chceme zdůraznit, že vinaři a milovníci vína jsou skuteční srdcaři a také to, že víno je součástí naší kultury a zdravého životního stylu po staletí a nenecháme si to nikým vzít. Vína označená medailemi jsou pak také zárukou kvality a jednoznačné doporučení k ochutnání,“ sdělil jeden z organizátorů Valtických vinných trhů David Šťastný a dodal: „rád bych tedy všechny milovníky vín pozval na tuto jedinečnou prezentační ochutnávku vín, která proběhne již teď začátkem května, protože je opět na co se těšit.“

Výstava vín, kde bude veřejnost moct ochutnat všechna vína ze soutěže, včetně šampionů, proběhne letos již 5. – 6. května, tradičně v renovované jízdárně a Španělské konírně státního zámku ve Valticích, které jí dodávají nezapomenutelnou kulisu a patřičnou atmosféru.

Celkové výsledky

ODRŮDA

ŘADA

ROČNÍK

MEDAILE

ŠARŽE

Chardonnay, Dobré pole, Rosentické

TL

2021

Velká zlatá medaile

127

Chardonnay, Dobré pole, Rosentické

TL

2018

Velká zlatá medaile

828

Ryzlink vlašský, Březí, Ořechová hora

TL

2021

Zlatá medaile

120

Ryzlink vlašský, Perná, Goldhamer

TL

2021

Zlatá medaile

121

Ryzlink vlašský, Březí, Liščí vrch

TL

2021

Zlatá medaile

123

Ryzlink vlašský, Perná, Purmice

TL

2021

Zlatá medaile

122

Ryzlink vlašský

FL

2022

Zlatá medaile

204

Rulandské šedé

FL

2022

Zlatá medaile

207

Sylvánské zelené

FL

2022

Zlatá medaile

205