Přejít na obsah Přejít na hlavní menu

Ryzlink vlašský, Březí, Ořechová hora

Víno barvy lipového květu. Po přivonění se představuje vůní růžových grapefruitů, tymiánového medu a sušených rozinek. Chuť je hebká a zakulacená, s jemně květinových charakterem. V závěru se na patře projevuje jemně mandlová dochuť.

Vyprodáno

309 Kč vč. DPH

Analytika

Alkohol % obj.
13,5 %
Barva
Bílé
Číslo šarže
823
Cukr g/l
6,3 g/l
Dle cukru
suché
Ev. č. jakosti
3B1-20/7
Extrakt g/l
26,2 g/l
Int. Číslo
1801018
Jakostní stupeň
výběr z hroznů
Kyseliny g/l
6,4 g/l
Obec
Březí
Ocenění
Co chutná mladým 2020 - neMedaile, Prague Wine Trophy 2020 - Prague Premium Gold, Mikulovská podoblast NSV 2020 - zlatá medaile, Oenoforum 2020 - zlatá medaile, Concours Mondial de Bruxelles 2020 - Velká zlatá medaile, Valtické vinné trhy 2020 - zlatá medaile, Salon vín ČR 2021 - zlatá medaile
Odrůda
Ryzlink vlašský
Párování s jídlem
Polévky, Paštiky, Ryby, Tvrdé sýry, Saláty
Párování s jídlem - popis
Párování a snoubení vína s jídlem Víno se hodí k zeleninovým jídlům i polévkám, k sladkovodním rybám, ke zrajícím sýrům nebo k jemným paštikám.
Podoblast
Mikulovská
Řada
Mikrosvín - Traditional line
Ročník
2018
Trať
Ořechová hora
Vinařská oblast
Morava
Vinařství
Vinařství Mikrosvín Mikulov

Popis

Vinice se nachází ve střední partii Ořechové hory, s jižní expozicí. Půda má větší mocnost a její svrchní část tvoří bohatá černozem. Podloží je kombinací spraše a vápenatých jílů s vysokým obsahem aktivního vápna. Trať je méně vzdušná a v příznivých letech podporuje vznik ušlechtilé botrytidy. Vína z této polohy jsou ovocně-minerální, i s příjemným projevem botrytidy.