Přejít na obsah Přejít na hlavní menu

Danube Wine Challenge 2023

Danube Wine Challenge 2023

Celkem 623 vín ze 16 zemí hodnotili degustátoři z 15 zemí a čtyř kontinentů na 10. ročníku mezinárodní soutěže vín Danube Wine Challenge 2023 v Chateau Belá u Štúrova. Soutěž Danube Wine Challenge je vrcholná akce vinařského roku nejen na Slovensku, ale také v rámci Střední Evropy. Koná se pod patronátem OIV, je i řádným členem VINOFED, která sdružuje 15 prestižních soutěží.

"Všechna vína byla velmi dobrá, kvalita je letos opravdu na vysoké úrovni. Důležitá je vůně, chuť a to, zda se víno snadno a dobře pije," řekl Fernando Jaque Gurucharri, prezident Světové federace velkých mezinárodních soutěží vína a destilátů federace (VINOFED) a zároveň prezident Unie degustátorů Španělska.

Podle pravidel Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno OIV může medaili získat maximálně 30 procent přihlášených vín. Podle předběžných výsledků získalo velkou zlatou medaili 18 vín, zlatou 112 a stříbrnou 57 vín. 

Zlatou medaili ze Slovenska nám přinesl Ryzlink vlašský 2021, Březí, Liščí vrch z Traditional line. Ze stejné řady vín uspěl i Ryzlink vlašský 2021, Perná, Goldhammer