Náš nový katalog Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Vína

Víno, při vyslovení tohoto slova se mnohým z Vás vybaví příjemné chvíle strávené většinou ve společnosti přátel, či blízkých. Víno bystří mysl, nutí nás přemýšlet, poznávat a srovnávat. S našimi víny zažijete pocit blízkosti noblesní elegance, závan typických vůní naší moravské země, včetně smrště ovocné svěžesti kořeněné exotickým výrazem tropických plodů.

Hlavní menu

Standard
line

Vína, která jsou novým svěžím větrem v našich sklepích. Jsou to vína jakostní, určená do gastronomie, ale i k běžným příležitostem všedního dne. Jako všechna vína z vinařství Mikrosvín Mikulov nesou hrdě rys jedinečného terroir Pálavských vrchů. Víno svěží, lehké a přitom plné a vyvážené.

 
lahev_basic

Flower
line

Vína květinové řady v sobě nesou náladu raného léta, jeho optimismus, radost a uvolňující nevázanost. Charakter vín této výrobkové řady je založen na primární aromatice jednotlivých odrůd, jejich úžasné ovocnosti, svěžesti a neskutečně šťavnaté pitelnosti. Dokonale uspokojí vaše představy a potřeby pro každodenní popíjení vína.

 
lahev_flower

Traditional
line

Již od svého počátku Vinařství Mikrosvín Mikulov vyrábí svá vína v této tradiční výrobkové řadě. V těchto vínech se můžete osobně setkat a poznávat nezaměnitelný charakter odrůd a jednotlivých viničních tratí na Pálavě. Je kouzelné porovnat „vlašáky“ ze Železné, Goldhameru, Liščího vrchu, či Ořechové hory. Tato výrobková řada však neskýtá potěšení jen ve „vlašáku“, ale i v klasických burgundských odrůdách a nezaměnitelném kořeněném „veltlínu“. I tato vína neodmyslitelně patří k rukopisu Mikrosvínu.

 
lahev_traditional

Premium
line

S výrobkovou řadou LEGIA DEXIMUS GEMINI se vracíme v historii k počátkům vinařství na Moravě, kdy Marcus Aurelius se svou X. římskou legií vysadil první vinice na Pálavě. Víny v této výrobkové řadě chceme ukázat výjimečnost „terroir“, jednotlivých ročníků a rukopis sklepmistra. Tak jako Marcus Aurelius rozšířil slávu Říma až na Pálavu, tak i sláva Pálavy bude nesena víny Legia X Gemini.

 
lahev_premium
2019 © Vinařství Mikrosvín Mikulov, a.s.
tel.: +420 518 384 123,
Mobil: +420 737 214 647 |iz