Přejít na obsah Přejít na hlavní menu

Vinařská soutěž MAKRO Vinař roku 2020 zná svého vítěze

Vinařská soutěž MAKRO Vinař roku 2020 zná svého vítěze

V rámci slavnostního galavečera, který se odehrál 19. srpna 2020 na pražském Žofíně, byl 18. MAKRO Vinařem roku České republiky korunován Milan Sůkal z Nového Poddvorova. Odborná porota prestižního Klubu degustátorů složená ze světově uznávaných hodnotitelů vína, mezi kterými byl i držitel titulu Master of Wine pan Mark Savage, ocenila pak dále titulem Stříbrný Vinař roku 2020 Ing. Miroslava Volaříka z Mikulova, Bronzovým Vinařem roku 2020 bylo oceněno vinařství  Mikrosvín Mikulov, umístění nás velice těší a všem vinařstvím gratulujeme! 

Letošního ročníku soutěže MAKRO Vinař roku 2020 se zúčastnilo celkem 53 českých vinařství, která do soutěže přihlásila na 500 vzorků. "Jsme rádi, že se nám i přes náročné období pandemie podařilo udržet tradici této soutěže. Lokální vinaře a malá vinařství zasáhlo utlumení fungování gastronomických podniků, které jsou často hlavními odběrateli těchto skvělých vín. Věříme, že v tomto ohledu může umístění ve finálové osmičce či dokonce ocenění ze soutěže Vinař roku 2020 podpořit malá vinařství a pomoci jim dostat jejich produkt mezi běžnou veřejnost," říká Romana Nýdrle, manažerka komunikace titulárního partnera soutěže MAKRO Cash & Carry ČR. 

Soutěž Vinař roku České republiky

Oceňuje jednotlivá vína zlatou, stříbrnou a bronzovou medailí v soutěžních kategoriích, ale zároveň posuzuje kvalitu každé přihlášené kolekce vín jednotlivých vinařů či vinařství. Z prvního kola hodnocení pak postupuje osm vinařů s nejlepším bodovaným průměrem do velkého finále.Pro posouzení úrovně komplexní práce vinaře musí každá kolekce obsahovat vína nejméně tří soutěžních kategorií. Ve velkém finále se pak všech osm kolekcí hodnotí znovu bez ohledu na bodování v prvním kole.

Finalisté letošního ročníku soutěže

  • Vinařství Mikrosvín Mikulov, a.s.
  • Miroslav Volařík
  • Milan Sůkal
  • Znovín Znojmo, a.s.
  • Sonberk, a.s.
  • Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o.
  • Spielberg CZ, s.r.o.
  • Nové vinařství, a.s.

Celkové výsledky:

Ryzlink vlašský 2019 Flower line - Stříbrná medaile
Veltlínské zelené 2018 Dobré Pole, Daniel Traditional line - Stříbrná medaile
Veltlínské zelené 2017 Dobré Pole, Daniel Traditional line - Bronzová medaile
Veltlínské zelené 2018 Březí, Liščí vrch Traditional line -  Stříbrná medaile
Ryzlink rýnský 2017 Mikulov, Za cihelnou Traditional line -  Bronzová medaile
Ryzlink rýnský 2017 Dobré Pole, Staré Traditional line -  Zlatá medaile 
Ryzlink vlašský 2017 Dvě tratě Traditional line - Stříbrná medaile
Cabernet Sauvignon, Merlot, 2017 Dvě tratě bar. Traditional line -  Zlatá medaile