Přejít na obsah Přejít na hlavní menu

Veltlínské zelené, Víno pro Světlušku

Víno pro Světlušku je zvláštní víno. Není v něm jen slunce Pálavy a vůně opylovaných květů. Je v něm i láska a ochota pomoci druhým. A kde jinde by takové víno mělo vzniknout než tam, kde se zrodila přívlastková vína, tedy ve vinařství Mikrosvín. Tak si otevřete tuto láhev, nalijte si hlt vína, přivoňte, potěšte se jeho barvou a poválejte ho na patře. A jak budete polykat, zavřete oči. Najednou se budete procházet vinohrady. Budete vidět Pálavu, ucítíte rozkvetlou louku, med a krásné zralé hrozny. A navíc pomůžete Světlušce.

Vyprodáno

325 Kč vč. DPH

Analytika

Alkohol % obj.
14,0 %
Barva
Bílé
Chuť
minerální, pepř
Číslo šarže
831
Cukr g/l
5,4 g/l
Dle cukru
suché
Ev. č. jakosti
3B1-20/2
Extrakt g/l
24,6 g/l
Int. Číslo
1801021
Jakostní stupeň
pozdní sběr
Kyseliny g/l
6,4 g/l
Obec
Březí
Objem
0,75 l
Ocenění
Co chutná mladým 2020 - neMedaile, Prague Wine Trophy 2020 - Prague Regional Champion, Mikulovská podoblast NSV 2020 - velká zlatá medaile, Vinař roku 2020 - stříbrná medaile, Concours Mondial de Bruxelles 2020 - Velká zlatá medaile, Decanter 2020 - bronzová medaile, Valtické vinné trhy 2020 - Velká zlatá medaile
Odrůda
Veltlínské zelené
Párování s jídlem
Ryby, Hovězí, Drůbež
Párování s jídlem - popis
Víno se hodí k hovězímu, drůbežímu či rybě.
Podoblast
Mikulovská
Řada
Mikrosvín - Traditional line
Ročník
2018
Trať
Liščí vrch
Vinařská oblast
Morava
Vinařství
Vinařství Mikrosvín Mikulov
Vůně
ovocité tóny, pepř

Popis

Vinice se nachází ve střední a vrchní partii této trati, s jižní expozicí. Svrchní částí půdy je pelická černozem. Podloží tvoří spraše a jíly na vápencovém skeletu. V půdě je vyšší míra aktivního vápna. Poloha je velmi teplá, což v kombinaci s vápenitou půdou dává vínům charakteristickou vůni i minerální chuť a bohatou strukturu.