Přejít na obsah Přejít na hlavní menu

Veltlínské zelené, Dobré pole, Daniel

Víno vzniklo zráním v nerezovém tanku, velkém dřevěném sudu a malých gönských sudech. Barva sytější žluto-zlatá. Ve vůni ovocně-kořenité, s tóny hrušek, žlutého melounu a ananasu. Na pozadí se objevuje dotyk bylin a marcipánu. V chuti výrazné a bohaté, s kyselinkou a zbytkovým cukrem v harmonii. Na patře s tóny pomerančové kůry. V závěru delší jemně minerální dochuť.

Vyprodáno

295 Kč vč. DPH

Analytika

Alkohol % obj.
13,5 %
Barva
Bílé
Číslo šarže
933
Cukr g/l
3,8 g/l
Dle cukru
suché
Ev. č. jakosti
19A1-21/3
Extrakt g/l
23,0 g/l
Int. Číslo
1901031
Jakostní stupeň
výběr z hroznů
Kyseliny g/l
6,1 g/l
Obec
Dobré Pole
Objem
0,75 l
Ocenění
Festwine 2021 - velká zlatá medaile, Prague Wine Trophy 2021 - Prague Premium Gold, Concours Mondial de Bruxelles 2021 - stříbrná medaile, Mikulovská podoblast NSV 2021- zlatá medaile, Salon vín ČR 2022 - zlatá medaile, Valtické vinné trhy 2022 - Champion
Odrůda
Veltlínské zelené
Párování s jídlem
Ryby, Hovězí, Drůbež
Párování s jídlem - popis
Víno se hodí k hovězímu, drůbežímu či rybě.
Podoblast
Mikulovská
Řada
Mikrosvín - Traditional line
Ročník
2019
Trať
Daniel
Vinařská oblast
Morava
Vinařství
Vinařství Mikrosvín Mikulov

Popis

Vinice se nachází ve střední a vrchní partii Dunajovických kopců, exponovaná směrem k jihozápadu. Svrchní část půdy je pelická černozem se štěrkovitým podložím, které je protkáno písky a vápenitými jíly s vysokým obsahem aktivního vápna. Poloha je velmi teplá a v suchých létech trpí réva stresem. Kombinace těchto atribut dává vzniknout vínům s nezaměnitelným kamenitě-minerálním projevem.