Přejít na obsah Přejít na hlavní menu

Concours Mondial de Bruxelles 2020

Concours Mondial de Bruxelles 2020

27. ročník mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles, který se začátkem září konal v Brně zveřejnil své výsledky. Česká republika zde získala ocenění pro nejlepší bílé víno soutěže za Hibernal, a k tomu neuvěřitelných 112 medailí pro další přihlášená vína.

Od 4. do 6. září hodnotilo 250 zkušených vinařských světových odborníků na brněnském výstavišti 8 500 vín ze 46 zemí světa, mezi nimi také rekordních 370 vín z České republiky. V této velké konkurenci moravská a česká vína obdržela 112 medailí a to 6 velkých zlatých, 40 zlatých a 66 stříbrných.

Vinařství Mikrosvín Mikulov si ze soutěže odvezlo hned čtyři ocenění, dvě velké zlaté medaile, tedy ocenění pro mimořádná vína soutěže, a to za vína -  Veltlínské zelené 2018 z Liščího vrchu (Víno pro Světlušku), pozdní sběr a Ryzlink vlašský 2018 z Ořechové hory, pozdní sběr. Dále si zlato odnesl Ryzlink vlašský 2018 z Liščího vrchu, výběr z hroznů a stříbro Ryzlink rýnský 2018 Za cihelnou, pozdní sběr.

V soutěži byla úspěšná i naše sesterská společnost Zámecké vinařství Bzenec které si vybojovalo čtyři medaile, gratulujeme. Zlato si odnáší Cabernet Sauvignon roč. 2018 z řady 1508 v pozdním sběru. Tři stříbrné medaile míří za víny Chardonnay a Rulandské bílé roč. 2018 z řady Terroir Moravia, trať Klínky a za vínem z limitované edice Ego Evolution Chardonnay, Rulandské bílé roč. 2018.

Celkem bylo na soutěži uděleno 2 520 medailí, z toho 78 velkých zlatých, 824 zlatých a 1 618 stříbrných. Česká republika se se 112 obdrženými medailemi zařadila na páté místo za evropské vinařské velmoci Francii, Španělsko, Itálii a Portugalsko. Zatímco výborné výsledky v mezinárodním srovnání řadí Českou republiku, resp. jižní Moravu již řadu let mezi nejlepší vinařské regiony na světě, z hlediska organizace jedné z nejprestižnějších světových soutěží vín to byla pro město Brno a Jihomoravský kraj v letošním roce premiéra.

Kromě Jihomoravského kraje byli partnery akce Vinařský fond, Svaz vinařů ČR, Národní vinařské centrum ve Valticích, město Brno, Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava nebo Veletrhy Brno.

Celkové výsledky: 

Ryzlink vlašský 2018, Březí, Ořechová hora Traditional line -  Velká zlatá medaile
Veltlínské zelené 2018, Březí, Liščí vrch (Světluška) Traditional line -  Velká zlatá medaile 
Ryzlink vlašský 2018, Březí, Liščí vrch Traditional line -  Zlatá medaile 
Ryzlink rýnský 2018, Mikulov, Za cihelnou Traditional line -  Stříbrná medaile